Press "Enter" to skip to content

Marketing internetowy w Estonii: 3 miejsce w marketingu

Marketing internetowy osiągnął trzecią pozycję w estońskiej dziedzinie marketingu. Wraz z rozwojem możliwości Internetu rosną wymagania klientów i potrzeby firm. Dla firm w Estonii ważne jest, aby nadążać za rosnącymi trendami marketingu internetowego, ponieważ jest to klucz do sukcesu w zakresie dodatkowych przychodów i przewagi konkurencyjnej. Dla większości firm przynależność do sieci jest logiczną częścią ich modelu biznesowego.

visit https://dlamieszkania.pl

Penetracja Internetu w Estonii wynosi około 76%, a 21% osób w wieku od 16 do 74 lat kupiło coś w sieci, co jest wartością wyższą niż średnia europejska. David Phillips, profesor PR online z Anglii przewiduje, że w 2015 roku możliwości sprzedaży internetowej będą stanowić 22% możliwości sprzedaży w Estonii. Ponadto z mediów społecznościowych korzysta 66% mieszkańców Estonii w wieku od 15 do 74 lat, a 41% spędza w nich co najmniej godzinę dziennie. To powinno skłonić właścicieli firm do zastanowienia się, w jaki sposób ich strony internetowe i plan marketingowy wspierają ten trend.

Pomimo reputacji Estonii w dziedzinie e-innowacji, poziom adopcji marketingu internetowego był zaledwie kilka lat temu dość niski i nieskomplikowany. Dziś firmy zaczęły rozumieć, że e-biznes to nieunikniony postęp i aby pozostać w konkurencji, należy stosować niezbędne środki. Marketing internetowy wymaga długoterminowego zaangażowania w rozwój SEO, AdWords, marketing w mediach społecznościowych itp. Większość udanych kampanii w mediach społecznościowych zgromadziła około 6000 fanów dziennie. Na przykład Post24 został nagrodzony za najbardziej udaną kampanię na Facebooku, która w ciągu zaledwie 3 tygodni zgromadziła ponad 40 000 fanów. Ponadto Estonian Air została nagrodzona przez SimpliFlying Awards of Excellence jako linia lotnicza odnosząca największe sukcesy na świecie, która osiągnęła zyski dzięki mediom społecznościowym. Ale to tylko kilka z wielu. Większość kampanii w mediach społecznościowych to przeciętne kampanie zbierające fanów, które mają niewielki wpływ na sprzedaż.

Rynek estoński dostrzegł możliwość uzyskania dodatkowych przychodów za pomocą mediów społecznościowych. A jednak marketing internetowy wykracza daleko poza media społecznościowe. Aby osiągnąć pożądane wyniki, należy zintegrować różne działania marketingu internetowego, takie jak dobra i funkcjonalna strona internetowa, SEO, AdWords, e-mail marketing itp. Na przykład za pomocą zintegrowanego marketingu internetowego Okna i drzwi Kalesy zwiększyły liczbę odwiedzających witrynę internetową o około 250% i zapytań w ciągu jednego miesiąca około 400% z SEO i AdWords.

Kampanie o takiej skali i sukcesie są zazwyczaj zarządzane przez profesjonalnych konsultantów internetowych. Agencja marketingu internetowego pomoże Ci w bardziej skomplikowanych procedurach, takich jak SEO, stworzenie funkcjonalnej strony internetowej, strony mobilnej, analiza zachowań klientów i planowanie internetu. Kilka prostych zadań można wykonać samodzielnie, jednak zarządzanie całym marketingiem internetowym to proces czasochłonny, który może zakłócić normalną pracę. Dlatego konsultacja z profesjonalistami pomaga Twojej firmie osiągnąć pożądane rezultaty.

Praktyka marketingu internetowego w Estonii pokazuje, że dobrze zaplanowana i opracowana kampania marketingowa online może odnieść wielki sukces. Nie da się zaprzeczyć, że e-biznes jest nieuniknionym postępem, a utrzymanie konkurencji w marketingu internetowym jest logicznym rozwojem dla estońskich firm.